فالنامه سال 1388

فال و طالع خود را در سال 88 مشاهده نمایید ... فال 1388

فروردین:

فروردین پیشگام و دلیر: امسال برای شما زمان‌ رشد و پیشرفتی نو خواهد بود.
شما تا کنون زمان سازنده و مهمی را صرف کرده‌اید و در نهایت تصمیم گرفته اید که کدام راه برگزینید تا به اندازه کافی برای رسیدن به عالی ترین اهداف شما هموار باشد و شما را به اساسی ترین اعتقادات شخصی تان برساند. از طریق انتخاب بهترین راه، فرصت‌های طلایی و نیز عالیترین درک شخصیتی برای شما بوجود خواهد آمد که تاکنون فکرش را هم نمی‌کردید که برایتان مقدور شوند.تعهدات جدید شما به خودتان، شناخت مجددی از معرفت الهی و فضیلت انسانی را به شما هدیه خواهد داد. شناخت جدید شما، انوار تابان عشق و غمخواری را به شما می‌تاباند و بدین ترتیب شما بیشترین خوبی‌ها را جذب خواهید کرد. همچنانکه روحیه خلاقانه شما افزایش می‌یابد،‌ نشاطی که سراسر وجودتان را احاطه خواهد کرد، به شما کمک می کند و در قدم بعدی هدف بزرگتری را طلب خواهید کرد و چشم اندازی که همیشه در رویاهایتان داشته اید را بدست خواهید آورد. شما براحتی قادر خواهید بود که با نظم و ترتیب اهداف خود را تحقق بخشید و آنها را از حالت  رویا بیرون کشیده و به جهان واقعی راهنمایی کنید. تمایلات قلبی شما به سرعت راز درون تان را فاش می‌کنند و بنابراین شما قادر خواهید بود منافع طولانی مدتی را که از گذشته برای دسترسی به آنها اقدام کرده بودید، به دست آورید.
به خاطر افکار انسان دوستانه و تمایلتان به موثر و مفید بودن در جهان بیرونی، دستگیر دیگران خواهید شد اما باید مراقب باشید تا در دام الگوهای قدیمی‌ برای کمک کردن به دیگران، گرفتار نشوید. بخاطر انجام نیازها و درخواست های دیگران از خود غافل نشوید و کمی‌هم به فکر خود باشید! همانطور که شما ترقی می‌کنید، مردم به افکار انسان دوستانه شما کشیده می‌شوند و به شخصیت دلسوز و غمخوار و عاطفی شما علاقه نشان می‌دهند.
با وجود  صبر و تمرکز شما،‌ لازم است هر روز از خود مراقبت کنید تا یکپارچگی و هماهنگی خود را حفظ کنید... پیدا کردن یک روزنه کوچک برای ناامیدی شما کافی است. پس انرژی خود را تخلیه نکنید و هماهنگی بین احساسات و تفکرات خود را در کنترل داشته باشید. خوشی و شادمانی اساسی ترین تمایل شما در زندگی است‌ و شما قادر هستید که زندگی تان را به نحوی منظم کنید که کمال لذت را از با هم بودنها ببرید! خوش باشید و کامروا...


اردیبهشت:

الان زمان این است که برای خود جشن کوچکی راه بیندازید! شما خودتان را در جریان زندگی جاری ساخته اید و خود را با اندیشه‌های نو، جوان کرده اید،‌ که چیزهای عالی را به سمت شما جذب می‌کند. شما سخت کوشانه عرصه آشکاری را ایجاد نموده اید طوریکه فرصت های خوبی  برای شما پدیدار می‌شوند برای اینکه یک معلم یا یک پیام آور باشید. سخنرانی، نویسندگی و شریک شدن افکار خود با دیگران همه چیز را آشکار می‌کند. ممکن است دیگران از اشتیاق و بینش شما تحت تاثیر قرار بگیرند،‌ و شما را در رسیدن به اهداف تان یاری رسانند.
شادمانی اردیبهشتی‌ها امسال بیشتر از همیشه خواهد بود، ‌ انرژی با شکوهی را ایجاد می‌کنند  که جهان فاقد آن است. همچنانکه شما انرژی روح و قلب تان را در آغوش می‌کشید،‌ به خود اجازه تحول و دگرگونی داده و با منابع انرژی جهانی در یک ردیف قرار می‌گیرید. در عین حال  مجالی برای خلاقیت پیدا می‌کنید و حقایق بسیاری از هستی خود را در جهان درک می‌کنید. تمرکز شما برای ارتباط با اهداف عالی بهترین ها را برایتان به ارمغان خواهد آورد و باعث ابراز وجود دوباره شما خواهد شد.
شما از تمام تغییراتی که در زندگیتان، به سوی پیشرفت و ترقی بوجود می‌آیند،‌ استقبال می‌کنید،‌ و یاد می‌گیرید که عادات تکراری و سختی الگوهای قدیمی‌ را تفکیک کنید و کنار بگذارید. این کار به شما امکان بدست آوردن آگاهی جدید و پذیرش اهداف نهایی را می‌دهد.
به ندای قلب خود توجه کنید و ببینید معنی آن چیست. شما راه‌هایی را برای بروز استعداد‌ها و مجموعه اعتقادات تان برای تلاش‌های انسان دوستانه خود پیدا خواهید کرد. در پایان سال،‌ می‌توانید کمی آهسته‌تر پیش بروید و زمان بیشتری خواهید داشت تا از چیزهایی که خلق کرده اید لذت ببرید.

 
خرداد:

به عنوان یک خرداد ماهی، شما توانایی خارق العاده ای برای دو شخصیتی بودن دارید- مزیت و معایبی برای یک تغییر که بوجود می‌آید- و اینکه قبل از اینکه تصمیمی بگیرید باید با سرعت و کارآمدی بیندیشید. در سال جدید، جرات این را پیدا خواهید کرد که به تمایلات خود عمیق تر توجه کنید،‌ به خودشناسی جدیدی دست یابید و ابهامات روانی خود را بشناسید. این می‌تواند تعادل جدیدی بین خانه و خانواده شما ایجاد کند. به جزییاتی که شخصیت درونی و زندگی بیرونی شما را با هم هماهنگ می‌کند توجه کنید. و مطمئن باشید که در این صورت از تغییراتی که در شما ایجاد می‌شوند لذت خواهید برد!
همچنانکه شما با خودتان سازش پیدا می‌کنید،‌ قادر خواهید بود که به اهداف مورد نظرتان در زندگی دست پیدا کنید و در این میان به تجربه‌هایی نیز برسید. بر مسائلی تمرکز کنید که تاثیرات عمیقی را روی شما داشته باشند،‌ و مانند معجزه،‌ زندگی شما آسانتر شود و چیزهای دور و اطراف شما به نظر می‌رسد سر جای  خودشان هستند. شما همه منابع و انگیزه‌های ضروری و مورد نیاز برای ایجاد تغییرات ملموس و رسیدن به نتیجه را امسال دارید..
در اواخر سال،‌ زمان کافی برای لذت بردن از زندگی خواهید داشت،‌ و حس بسیار خوبی از اتمام کارهای تان خواهید داشت. با انرژی که برای دسترسی به پیشرفت و آرمان گرایی در سال جاری به سوی شما روانه خواهد شد،‌ خردادی‌ها با آگاهی و دانایی ذاتی که دارند بسیار راحت خواهند بود.

تیر:

همچنانکه وارد زمان شکوفایی و ترقی می‌شویم،‌ شما آماده هستید تا همه شانسی را که به شما روی می‌آورد را دریافت کنید،‌ مخصوصا آنهایی که مربوط به ارتباطات و وابستگی های شما هستند.
درک کردن و دریافت پاسخی که شما تمایل دارید اعتقادات شما را یاری کند در توانایی شما برای موفقیت و رسیدن به نهانی ترین شادکامی‌ها بسیار مهم است. تمرکز شما عالی است،‌ و شما می‌دانید که چه می‌خواهید. از این امتیاز خود زمانی که دارید با دیگران کار می‌کنید استفاده کنید، اما دوست ندارید که دیگران ایده‌های شما را غیر عملی و رویایی بخواند- حتی اگر حق با آنها باشد. همچنانکه ایده‌ها شروع به آمدن به طرف شما می‌کنند،‌ مطمئن شوید که آگاهی‌های خود را به روشنی شمرده و توصیف کرده اید.
امسال،‌ شما بیش از هر سال دیگری برای تحول و دگرگونی آماده و با انگیزه هستید، مخصوصا در موارد عاشقانه. زمانی که بین عقل و قلب شما تعادل ایجاد می‌شود،‌شما براحتی می‌توانید احساسات تان را بیان کرده و به سرعت دیگران را حمایت کنید. برای شما بسیار مهم است که یار و همراهی داشته باشید که برای انجام دادن کارهای مختلف راه‌های متفاوت را تجربه کند. شما زمانیکه یاد بگیرید که راه های جدیدی را برای ابراز خود امتحان کنید تغییرات زیادی را تجربه خواهید کرد.
زمانیکه شما این تغییر را در خود ایجاد می‌کنید،‌ از ایجاد محدودیت برای خود خودداری و از توقف جریان تغییرات جلوگیری کنید. شما یاد می‌گیرید که چگونه در یک راه مفید و مناسب رفتار کنید،‌ بدون اینکه نگران نتیجه و عواقب آن باشید. اگر غیر از این باشد و شما همواره نگران نتیجه کارهای خود باشید باعث می‌شود نیازهای شما بخاطر کنترل موقیعت‌ها محدود شود و نتوانید روابط خوبی با دیگران ایجاد کنید- هم در محل کار و هم در روابط شخصی- و همچنین دسترسی به سطوح بالایی از آگاهی و دانایی را برای تان سخت خواهد کرد.

 
مرداد:

امسال، شما روابط خود را با دیگران، براحتی در دسترس  می‌یابید چرا که اعمال دلسوزانه شما تصدیق شده و به راه شما برخواهد گشت، راهی که شما قبلا هرگز آن را تجربه نکرده بودید. شادمانی و خوشی دلگرم کننده‌ای که شما براحتی به دیگران منتقل می‌کنید توانایی طبیعی برای مفید بودن را به شما القا می‌کند. برای شما، اعمال مهربانانه راه رسیدن به موفقیت و تحول است.
اکنون زمان مناسبی برای شیر مغرور است،‌ به خاطر اینکه شما تمایل، ‌انگیزه و نیروی کمک به جامعه را دارید. شما می‌دانید که کاری برای انجام دادن وجود دارد، و تا جاییکه می‌توانید کمک خود را دریغ نمی‌کنید. شما با اطلاعات و آگاهی‌های خود می‌توانید خودتان را نشان دهید،‌ و حالت احیا کننده‌ای را برای درو کردن محصولی که کاشته بودید بوسیله گردن نهادن به اهداف عالی نشان دهید.آنچه که شما قادر هستید مستقیما به دیگران بدهید  ممنعکس کننده دگرگونی است  که در شما بوقوع پیوسته است.
قلب شما اکنون در جای درستی قرار گرفته است،‌ و شما دوست دارید که تمام آن چیزهایی را که نقشه‌اش را کشیده بودید  را امسال عملی کنید. شما درحال توسعه دادن تمام تحولات شخصیتی خودهستید، و آماده هستید که تصمیمات آگاهانه‌ای بگیرید برای اینکه تا جایی که می‌توانید بهترین باشید. برای خودی که براحتی و آسانی می‌تواند بر دیگران بدرخشد و به خاطر این، احساس امن و زیبایی دارید.

 
شهریور:

امسال اتفاقات  واقعا شگفت انگیزی برای شما شهریوری‌ها در راه است! شما احساسات عجیبی از تولدی دوباره را تجربه خواهید کرد،‌و همچنانکه شما راه‌های قدیمی را برای ابراز وجود خود رها می‌کنید،‌ خود را در راه تجربه راه‌های کاملا جدیدی خواهید یافت.
شهریوری‌ها دوست دارند که ببینند همه چیز کاملا روشن و واضح، مختصر و در عین حال منظم است،‌ و این می‌تواند به شما کمک کند تا سازگاری مطبوع و خوبی با پیشرفت و تحولی که در حال تجربه آن هستید پیدا کنید. شما با تحولاتی که در درون شما درحال پدیدار شدن است کاملا احساس خوب و آرامی‌دارید هم در درون و هم درظاهر تان، و  به فرصتی که برای ابراز آگاهی جدید بدست می‌آورید خوش آمد می‌گویید.
انقلابی در درون شما در حال وقوع است که به نظر می‌رسد برای زمانی خفته بوده است. شما کشف کرده اید که در کجا قرار دارید  و آماده اید که کاملا هوشیار معنی جدید زندگی خود را بیابید، و آشکار کنید که به معنی واقعی که هستید.  از نظر فکری،‌ فرهنگی ، غریزی و روحی شما تحول باورنکردنی امسال تجربه می‌کنید. روحیه تازه شماباعث می‌شود توانایی تازه ای برای اشکار کردن حقیقت جدیدی در زندگی تان بدست بیاورید.
شخصیت مبتکر و خلاق شما راه‌های جدیدی از تجربه کردن کارهای جدید را برای شماایجاد می‌کند و استعداد شما را به دنیا نشان می‌دهد. شما احساس امنیت و دلگرمی می‌کنید که به شما اجازه می‌دهد به هر چیزی که تا به حال در زندگی می‌خواستید و به آن نرسیده بودید برسید. امسال بیش از هر سال دیگر از نظر روحی و معنوی احساس تعادل خواهید کرد.

 
مهر:

ایده‌های زیرکانه ای در سال 1388 به ذهن‌های متولدین مهری که آگاه و هوشیار باشند می‌آیند. همچنانکه شما به خود اعتماد می‌کنید و اجازه می‌دهید که افکار براحتی در ذهن شما جریان پیدا کنند،‌ قادر هستید که فرصت‌های جدید را در آغوش بگیرید و تغییرات مثبتی در زندگی خود ایجاد کنید. شما به سطوح بالاتری از درک و قدردانی می‌رسید و چنانکه دیگر ایده‌های قدیمی را رها می‌کنید. مدتی طول نمی‌کشد که شما دیگر به آن چیزهایی که می‌خواستید می‌رسید و می‌توانید از افکار محدود کننده خود رها شوید، احساس کاملا جدیدی در روح و روان شما بوجود می‌آید، احساسی کاملا حمایت شده و مورد محبت قرار گرفته شده.
همچنانکه شما بوسیله افکار و ایده‌هایتان در مرکز توجه قرار می‌گیرید،‌ ایده‌های عالی شما آشکار می‌شود،‌ و می‌توانید به این وسیله به دیگران کمک کنید تا معنی پیوندها و روابط خود را درک کنند و تعادل را در زندگی شان ایجاد کنند. تلاش‌های شما باعث می‌شود راه استواری تر از همیشه در کار بدست بیاورید،‌ یک پیشرفت مهم و حیاتی، با همه تغییراتی که امسال در زندگی بوجود می‌آید.
شما یک کانال طبیعی هستید، و قادرید که پیا م‌هایی را دریافت کنید که به پیشرفت شما در زندگی کمک می‌کنند. شما فهم درست درونی از راه خود دارید و اینکه زندگی شما دارد به کدام سمت می‌رود، پس اعتماد می‌کنید و اجازه می‌دهید که تلاش‌هایتان نتیجه دهد.

 
آبان:

از دنیای خود بیرون آمده و با احساسات پرهیجان خود با دنیا ارتباط برقرار کنید،‌ همچنانکه شما باورهای خود را تک تک توضیح می‌دهید،‌ خود – و همچنین سیاره شما- به سوی حقیقتی متفکرانه و معنوی در زندگی حرکت می‌کنید. اگر دیدگاه خود را به روشنی و مفید ارائه دهید،‌ می‌توانید منبع الهامات عالی باشید.
متولدین آبان عاشق مبارزه و رقابت هستند، ‌مخصوصا زمانیکه انرژی متحول کننده را درگیر می‌کند. همچنانکه شما غریزه‌های خود را تصفیه می‌کنید و بر ترس‌های خود برای ایجاد یک جریان پیشرفت  غلبه می‌کنید،‌ اشتیاق بدیع و حرارت در شما افزایش می‌یابد،‌ و هر کسی که در اطراف شما است را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
شما امسال خود را در موقعیتی کاملا متفاوت با هر سال دیگر می‌یابید همچنانکه راه‌های جدید برای ایجاد هماهنگی در زندگی خود کشف می‌کنید و در سطوح عمیق تری با دیگران ارتباط برقرار می‌کنید. خود را که  در مرکز قرار گرفته اید قبول کنید،‌ و شما تمامیتی را تجربه می‌کنید که هیچ وقت تا به حال فکر نمی‌کردید ممکن باشد. به رشد روحی و روانی خود اعتماد کنید.

 
آذر:

شما تمایل دارید که هر چیزی را با حرارت و گرمی و نیروی مغناطیسی مربوط به ماه خود جلب کنید، ممکن است شما دوست داشته باشید که در سال 1388 تغییراتی را در خود ایجاد کنید که متمایل به تحول و پیشرفت باشند اما  شادکامی‌های شما زیاد دیگر بستگی به شرایط ندارد، بلکه به معانی عمیقتری در رابطه با چیزهای نمادین عشق و شراکت دارد. به جای اینکه بخواهید هر چیزی را که در اطراف شما اتفاق می‌افتد کنترل کنید،‌ تجاربی دارید که شاید شما آن را درک نکنید،‌ بلکه اجازه می‌دهید که بینش‌های جدید مجال بروز یابند و خود را ابراز کنند،‌ بازچیدن منابع و ارزش‌هایتان به شما درک درستی از رشد می‌دهد.
با پذیرفتن عالی ترین نیروی تان ، شما می‌فهمید که مجبور نیستید زیاد برای بدست آوردن آنچه می‌خواهید تقلا کنید. همچنانکه شما ایده‌های خود را بیان می‌کنید و نیروهایی که در اطراف شما جریان دارد، اولویت‌های شما به طور هیجان آمیزی تغییر می‌کند. و شما از اینکه آن را بدانید خوشحال خواهید شد- و نیازی به این ندارید که به سختی کار کنید تا بتوانید احساس لذت کنید!
فرصت‌های عالی برای تان بوجود خواهند آمد همچنانکه استعداهای نهانی خود را کشف می‌کنید،‌ و می‌فهمید که کدام شرایط برای بهتر نتیجه دادن تلاش‌های شما مناسب خواهد بود. در تماس بودن با این بخش از خود، شما را کمک می‌کند تا خود را با اهداف آرمانی خود هم تراز قرار دهید، و تمایل شما برای ادامه دادن به موفقیت‌های عالی منجر خواهد شد. زمانیکه به جهان اعتماد کنید که از شما مواظبت خواهد کرد زندگی آسان تر خواهد شد.

 
دی:

برای متولدین ماه دی، انجام دادن اهداف شان در سال جدید، اندیشه‌های هوشمندانه بسیار ضروری است. رابطه برقرار کردن با دیگران برای افکار شما راضی کننده است، و دوستان تان منبع الهام و انگیزه شما به حساب می‌آیند. شما دوست دارید که به پیشرفت‌های علمی نیز دست یابید. و مطمئن باشید که در این بین  زمانی را هم برای خود باقی گذاشته اید. توجه داشته باشید که مجبور نیستید که یک روزه بر همه چیز تسلط پیدا کنید.
شما موفق به دست یافتن به اکتشافات و فرصت‌های تازه شده اید. ندای درونی تان را فرا بخوانید تا در کارها به طرز شایسته ای شما را هدایت کند. اگر هر گونه بلاتکلیفی را احساس می‌کنید،‌ دیگران ایده‌های شما را تصدیق می‌کنند. به خود اجازه دهید تا افکار درونی تان را کشف کرده و این شما را کمک خواهد کرد تا خود را در ردیف با هوشترین و پرمعناترین‌ها قرار دهد. دی ماهی‌ها بندرت از تمرکز روی کار خود دست می‌کشند.
شما با چالش‌هایی مواجه خواهید شد که در سال نو به سوی شما می‌آیند. اکنون زمان بسیار خوبی برای جستجوی درون و ایجاد تحول در خود است. چنانکه شما کار می‌کنید تا جاییکه می‌توانید بهترین استعدادهای خود را آشکار کنید، شما همه امور را از دیدی عمیق تر از آنچه تا بحال می‌نگریستید می‌بینید. تمایل پنهان شما برای کار سخت و دشوار کلید موفقیت شما و آسان تر شدن زندگی تان است.. به این معنی که، ‌شما مجبور نیستید که بسیار تلاش کنید تا بخواهید به آگاهی بیشتری دست یابید. استفاده از نیروی تمرکزخود برای دریافت دانش جهانی شما را در دست یابی به رویاهای بلند پروازانه تان یاری خواهد کرد.


بهمن:

درباره بهمن ماهی‌ها این را می‌توانیم بگوییم که همه چیز مربوط به تغییر نگرش و چشم انداز شان در سال جدید خواهد بود.  و تلاش برای حرکت دادن سیاره حاکم خود به سوی بهترین و سالم ترین کیفیت در زندگی را شامل می‌شود. شما از این تنظیم و تغییر در زندگی تان بسیار انرژی خواهید گرفت، و الهامات شما برافروخته خواهند شد تا به راه‌های عالی و بلندمرتبه برسد و  قادر هستید که از این فرصت‌ها برای ایجاد یک ساختار جدید و ارزشی در زندگی مردم استفاده کنید.
الان زمان این نیست که بنشینید و بگذارید همه چیز از انگشتان شما بلغزند و بروند. خود را بیان کنید و با ایده‌های رویاگونه خود پیش بروید. همچنانکه شما تغییر پیدا می‌کنید و در عین حال به جلو  پیش می‌روید، درک  جدیدی از سطوح عمیق پیدا می‌کنید، و فرصت هایی را بدست می‌آورید که بتوانید به بلندترین ستاره خود برسید.
ایده‌های شما همیشه جلوتر از زمانه بوده است،‌ و الان شما نمونه بارزی هستید از آنچه که نیروی زمین می‌تواند با زندگی روزمره وفق دهد. شما این را درک کرده‌اید که جهان براساس قواعد و ضوابطی خلق شده است. و دیگر الگوهای قدیمی زندگی بدرد انسان های روی کره زمین نمی‌خورد. الان زمان این است که اجازه دهید هر آنچه که از گذشته به آن چسبیده بودید و از خود جدا نمی‌کردید، از شما جدا شده و به راه خود بروند. نو اندیشیدن یک افق فکری جدید است، و مردم آماده هستند تا با نیروهای تغییر کننده ای که در حال شکل گیری هستند ، همراه و همگام شوند. مهارت رهبری و هدایت شما می‌تواند انسان‌ها را در جریان این تغییرات کمک کند، و شما بوسیله آنهایی که می‌دانند نیاز به ایجاد جهانی همراه با صلح و هماهنگی دارند، حمایت می‌شوید.
سعی کنید رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید چرا که توانایی ابداع و خلاقیت را دارید. همچانکه شما مکانی را برای بکار گرفتن این نیرو استفاده کنید،‌ برای شما آسان خواهد بود که این کار را در یک دنیای بهتر انجام دهید. زمانی که باید ایده‌های عالی و بلندپروازانه خود را درک کنید اکنون است!

 
اسفند:

در سال1388، اسفند ماهی‌ها از شنا کردن و غوطه ور شدن در ابعاد تازه‌ای از زندگی لذت خواهند برد، و نیروی شارژ شده اسفند به شما اجازه بزرگ فکر کردن را می‌دهد و ایده‌های شما را آشکار می‌کند. تصورات بلند پروازانه شما، از خواب طولانی مدت خود بیدار شده تا حقیقت و معنی روحی جدیدی را در زندگی تان – و در جهان- جستجو کند.
آگاهی و چشم انداز جدید شما از زندگی باعث می‌شود به دیگران کمک کنید تا آنها را از زندگی یکنواخت و بی معنی نجات دهید. شما قادر هستید که به طور آزادانه در دنیای تغییرات زندگی کنید، و این کار دیگران را نیز تشویق می‌کند تا همین رفتار را در پیش گیرند.
دیگران بوسیله دانایی و فرزانگی و ادراک شما احساس حمایت می‌کنند. شخصیت الهام بخش شما بخش مهمی از هدف تان  در این جهان است-  همچنین شما  توانایی برای الهام بخشیدن و التیام دادن زخم‌های دیگران را دارید.
بعضی اوقات، ممکن است برای شما سخت باشد که دردنیایی با واقعیت‌های سفت و سخت زندگی کنید، و برعکس، برخی اوقات، ممکن است برای دیگران سخت باشد که درک کنند که همه آنچه شما می‌خواهید زندگی در دنیایی از امکانات و فرصت‌های بی پایان است.
همچنانکه شما یاد می‌گیرید که چگونگی بین این تضادها تعادل ایجاد کنید، ‌ناخودآگاه و بتدریج هماهنگی بین آنها ایجاد می‌شود.
/ 0 نظر / 20 بازدید